EN
domik

Pafika Mimarlık

Parlak Fikirler Atölyesi

 

 

Bayram Çevik tarafından Beykoz’da 2009 yılında kurulmuştur.  Bugüne kadar ofis, konut, eğitim yapıları, dini yapılar, kültürel yapılar , otel projeleri, iş merkezleri, kentsel tasarım projeleri yanında iç mimari, mimari danışmanlık alanında hizmet vermiştir. Ofis olarak genç ve dinamik bir yapıya sahiptir.Tasarım kabiliyeti bir çok disiplin arasındaki kontrolü sağlamakatadır. Bugüne kadar ülke genelinde yüzlerce eser kazandırmıştır.  Pafika Mimarlık projesini kendi yaptığı bazı projelerinin uygulamasını da yapmıştır.

Pafika Mimarlık bünyesinde üniversitede okuyan mimarlık öğrencilere istedikleri zaman kullanabilecekleri atölyesini açmaktadır.

Pafika Logo (Altın Oran dizilimi 3,5,8,13,21…)

BAYRAM ÇEVİK

1978 yılında Beykoz’da doğdu. 1989 yılında Deri Kundura İlkokulundan mezun oldu. 1989-94 yılları arasında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitimine devam etti. Lise l’de maddi nedenlerle okulu terk etmek zorunda kaldı. Eğitim hayatına nokta koyup iş hayatına atılarak kısa süreli esnaflıktan sonra Beykoz’da konfeksiyon atölyesinde ve Saya atölyesinde (ayakkabı imalatı) çalıştı. Çalışma hayatına devam ederken lise eğitimini açık öğretim lisesinde tamamladı. Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Restorasyon Bölümünü kazanarak eğitim hayatına geri döndü.

Mezun olduğu 2000 yılında ilk defa uygulanan Dikey Geçiş Sınavı’na girerek tüm Türkiye’de alınacak 12 kişiden biri oldu ve Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde okumaya hak kazandı. Eğitimi süresince Kayseri’de çalışmaya devam etti.

2005 Aralık ile 2006 Mayıs ayları arasında kısa dönem olarak askerliğini Iğdır’da yaptı. Askerlik süresince yıllardır yapılamayan Iğdır Ejder Kervansarayı’nın rölöve, restorasyon ve restitüsyon projelerini yaparak kurullardan onaylattı. Onaylanan proje vakıflar tarafından ihalesi yapılarak hayata geçirildi.

Askerliğini tamamladıktan sonra Beykoz’da mimar olarak iş hayatına başladı. Özel bir şirkette çalıştıktan sonra 2009 yılında Pafika Mimarlığı kurdu.

MUSTAFA KEDİK

1991 Beykoz Doğumlu olup, 2013 Haliç Üniversitesinden mezun oldu, 2014 yılında Pafika ekibe katıldı.

DOĞANCAN AKSOY

1993 Üsküdar doğumlu olup, Kütahya Dumlupınar Üniversitesinden 2014 yılında mezun oldu, 2016 yılında Pafika ekibine katıldı.

SEMRA SÜTÇÜ

1992 yılında Batman’da doğdu. İlköğretimini Ted Batman Kolejinde tamamladı. Lise eğitimini Özel Ankara Anadolu Lisesinde tamamladı. 2015 yılında Erciyes Üniversitesi Mimarlık Bölümünden mezun oldu. İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık ve YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Kentsel Dönüşüm ve Planlama programlarında yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2017 yılında Pafika ekibine katıldı.

SEYDA KUBAT

1997 yılında İstanbul Beykoz’da doğdu. İlköğretimini Beykoz Atatürk İlköğretim Okulunda tamamladı. Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mimari Yapı Teknik Ressamlığı dalından mezun oldu. 2017 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi Mimari Restorasyon bölümünden mezun oldu. 2018 yılından Pafika ekibine katıldı.

EKİP

bayram çevik

Bayram Çevik

Kurucu / Mimar

Mustafa Kedik

Mimar

Semra Sütçü

Mimar

Doğancan Aksoy

İç Mimar

Seyda Kubat

İç Mimar

Merve Çevik

Restorasyon

İş Başvuruları

kariyer@pafika.com